مناطق گردشگری و بکر ایران

مناطق گردشگری و بکر ایران

مناطق گردشگری و بکر ایران انتخاب مقصد سفر یکی از اولویت های مهم مسافرت است.اغلب مردم با در اختیار داشتن چند گزینه محدود هرساله مسافرت های تکراری انجام می دهند.غافل از اینکه ایران دارای زیباترین مناطق دیدنی و بکر است که از جاذبه های گردشگری به شمار می آید اما برای عده بسیاری ناشناخته می باشند.

خیلی از مناطق زیبای طبیعت‌گردی ایران باغ‌های قدیمی و سرسبز می باشند که نمونه‌ های آن در بیشتر شهرهای ایران وجود دارند. باغ ایرانی، باغ گیاهشناسی ملی ایران، باغ چهل ستون، ارم شیراز، باغ فین کاشان و هزار باغ دیگر می باشند که هر کدام ویژگی‌های منحصر به فرد خاص خودشان را دارند.

مناطق گردشگری و بکر ایران
مناطق گردشگری و بکر ایران

مناطق گردشگری و بکر ایران

چند پیشنهاد خوب به ایرانگردان عزیز ارائه کنیم تا با گزیده ای از ناب‌ترین مناطق بکر ایران آشنا شوید عبارتند از:

  • چشمه های باداب سورت

چشمه آب شور باداب سورت، چشمه ای بی نظیر در ایران و کم نظیر در جهان است. این چشمه که واقع در بخش چهاردانگه شهرستان ساری است در سال 1387 به عنوان دومین اثر طبیعی ملی ایران پس از کوه دماوند ثبت شد. خیال انگیزترین زمان در این منطقه، هنگام طلوع و غروب خورشید است که تلإلو نور خورشید در حوضچه ها همراه با سایه روشن طبیعت اطراف، جلوه هایی تحسین برانگیز از موهبت خداوندی را به نمایش می گذارد.

چشمه های باداب سورت
چشمه های باداب سورت
  • طارم زنجان

دنیایی از سکوت و زیبایی، تلفیقی دلنشین از رود و کوه و جنگل و دشت؛ اینجا طارم زنجان است، چسبیده به منجیل و فومن گیلان. وقتی از گردنه های سخت و سردسیری مسیر زنجان به طارم می گذری هیچ به ذهنت هم خطور نمی کند که چه بهشت زیبایی انتظارت را می کشد.

طارم زنجان
طارم زنجان
  • طبیعت بکر چمستان-الیمالات

دریاچه چمستان در ۸ کیلومتری نور در مسیر جاده نور به چمستان قرار دارد و فاصله آن از جاده اصلی نور به چمستان حدود ۳ کیلومتر است.این دریاچه که در دل جنگل واقع شده است و به عنوان گردشگاه، مورد استفاده قرار می گیرد.

وقتی برای اولین‌بار بعد از طی‌کردن و دور زدن در جاده‌ای پر درخت به دریاچه می‌‌رسید و وارد محوطه‌اش می‌شوید، شکوه طبیعت آن شما را می‌گیرد و باورتان نمی‌شود که با چنین منظره‌ای روبه‌رو هستید.

این دریاچه آنقدر زیباست که گویی ‌جنگل‌ را در آغوش گرفته است. در آنجا همه چیز برای چند ساعت تفریح و البته آرامش مهیاست.

طبیعت بکر چمستان-الیمالات
طبیعت بکر چمستان-الیمالات
  • ترکمن صحرا

دشت های معروف ترکمن صحرا، در نزدیکی مرزهای ایران و ترکمستان در شمال غربی ایران و البته در همسایگی حاشیه شرقی دریای خزر قرار دارند. تپه های سرسبز و پشت سرم هم این منطقه شهرت زیادی دارند. نقطه اوج این دشت ها، منطقه گورستان خالد نبی است.

ترکمن صحرا
ترکمن صحرا
  • جنگل ابر

این جنگل بخشی است جنگل های قدیمی هیرکانی می‌باشد که حدود ۳۵ هزار هکتار وسعت دارد. جنگل ابر حد فاصله دو ناحیه دشت گرگان و منطقه ابر در شاهرود قرار دارد که در لیست میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است. چون این منطقه بین دو جریان هوای پُرفشار گرگان و کم فشار شاهرود قرار دارد، یک لایه ابر نازک در مسیر ایجاد می شود انگار که شما روی ابرها را می روید. در این منطقه حفاظت شده، پوشش گیاهی خاص و حیات جانوری متنوعی وجود دارد.

جنگل ابر
جنگل ابر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *