زیباترین کوه های جهان

زیباترین کوه های جهان

زیباترین کوه های جهان برخی از صحنه های زیبا در طبیعت انسان را به وجد می آورد و روح انسان را غرق آرامش می کند و در این میان دیدن کوه های زیبا و با عظمت و بزرگ حس خوبی مانند قدت به انسان دست می دهد و این همه از برکات قدرت خداوند است.

کوه ها در زندگی انسان ها و موجودات دارند، زیبایی کوه ها را نمیتوان نادیده گرفت در فصل سرما قله های کوه زیر سفیدی برف پنهان می شوند و چشم اندازی بی نظیر خلق می کنند.

برخی از صحنه های زیبا در طبیعت انسان را به وجد می آورد و روح انسان را غرق آرامش می کند و در این میان دیدن کوه های زیبا و با عظمت و بزرگ حس خوبی مانند قدت به انسان دست می دهد و این همه از برکات قدرت خداوند است.

زیباترین کوه های جهان
زیباترین کوه های جهان

زیباترین کوه های جهان

به گوشه و کنار جهان هستی سفر کنیم و در کنارهم به تماشای برخی از قله های زیبای کوه ها بنشینیم و از زیبایی های آن لذت ببریم و به خالق بی همتای این آفریده ها فکر کنیم.قصد داریم چند کوه زیبا و دیدنی در سراسر جهان را به شما معرفی کنیم عبارتند از:

  • کوه تید

یک کوه آتش فشانی در جزایر قناری است. قله‌ی این کوه با ۳۷۱۸ متر ارتفاع، بلندترین نقطه در قلمروی اسپانیا است.

کوه تید
کوه تید
  • تپه‌های شکلاتی

تپه‌های شکلاتی عنوانی است برای مجموعه تپههای متحدالشکلی که در جزیره بُهُل در کشور فیلیپین قرار دارند. ویژگی این تپه‌ها داشتن اشکال غیر معمول بصورت مخروطهای همسان و مرتفع است. تعداد این تپه‌ها بالغ بر ۱۶۶۰ عدد است که در مرکز جزیره/استان بهل قرار گرفته‌اند. تپه‌های شکلاتی پوشیده از درختان و گیاهانی هستند که در فصل‌های کم باران سال رنگ آنها به قهوه‌ای متمایل می‌شود و علت نامگذاری آنها هم همین رنگ قهوه‌ای است.

تپه‌های شکلاتی
تپه‌های شکلاتی
  • کوه تیبل یا تافلبرگ

کوهی سرتخت در جنوب غربی آفریقای جنوبی است.که مشرف بر کیپ تاون و خلیج تیبل بوده و بیشتر بخش شمالی شبه‌جزیرهٔ مرتفع و صخره‌ای کیپ را در بر می‌گیرد این کوه با شکل مشخص خود یکی از شناخته‌شده‌ترین مناطق کیپ تاون و یکی از جاذبه‌های توریستی این شهر برای پیاده‌روی، اردوزدن و دیگر فعالیت‌هاست.

کوه تیبل یا تافلبرگ
کوه تیبل یا تافلبرگ
  • کوه های Cime دی Lavaredo در ایتالیا

در محدوده آناپورا. از پخارا در نپال به شکل ماترهورن دیده می‌شود. تقدیس شده توسط شیوا در تصور عامیانه.

کوه های Cime دی Lavaredo در ایتالیا
کوه های Cime دی Lavaredo در ایتالیا
  • کوه زیبای دنالی کشور آمریکا

بلندترین قله آمریکای شمالی که در کشور ایالات متحده آمریکا نیز قرار دارد کوه دنالی (Denali) میباشد که پیش تر با نام مک‌کینلی (McKinley) شناخته می شد.

کوه زیبای دنالی کشور آمریکا
کوه زیبای دنالی کشور آمریکا
  • کوه زیبای رورایما کشور ونزوئلا

کوه رورایما (Mount Roraima) زیبایی و وسعت خود را در بخش هایی از سه کشور ونزوئلا، برزیل و گویان (Guyana) پراکنده است.

کوه زیبای رورایما کشور ونزوئلا
کوه زیبای رورایما کشور ونزوئلا
  • کوه زیبای اوزانگیت کشور پرو

کشور پرو میزبان کوهی است به نام اوزانگیت (Ausangate) که علاوه بر داشتن جلوه ای رویایی و رنگین کمانی، یکی از عجایب جغرافیایی جهان به حساب می آید. این کوه بخشی از رشته کوه آند است.

کوه زیبای اوزانگیت کشور پرو
کوه زیبای اوزانگیت کشور پرو
  • کوه زیبای بنبالبین کشور ایرلند

فلات بنبالبین (Benbulbin) در شهر اسلایگو (Sligo) کشور ایرلند قرار دارد و مورد توجه بسیاری از کوهنوردان است و از خاص ترین جلوه های طبیعت به شمار می رود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *