برنامه ریزی برای سفر دور دنیا

برنامه ریزی برای سفر دور دنیا

برنامه ریزی برای سفر دور دنیا تعطیلات سال نو فرصت کم‌نظیری برای خوشگذرانی و تفریح است؛در این مدت می‌توانید علاوه بر رسیدگی به کارهای عقب‌مانده، با برنامه‌ریزی‌های دقیق، برای تمام سال‌تان انرژی ذخیره کنید. یکی از بهترین تفریحاتی که می‌توانید برای سال نو در برنامه‌های‌تان بگذارید، سفر است. برای یک سفر سریع کافی است بلیط هواپیما رزرو کنید یا با خرید بلیط قطار سفری سر حوصله را تجربه کنید، یا با ماشین شخصی به سفری آهسته و پیوسته بروید.

اقتصادی ترین راه برای این سفر خرید یک بلیت هوایی دور دنیا است که تنها از یک شرکت هواپیمایی استفاده کند. به صورت تئوری انتخاب هر مسیری ممکن است، اما با دانستن چگونگی کارکرد رزرو بلیت دور دنیا می توانید سفر ارزان تری داشته باشید.

برنامه ریزی برای سفر دور دنیا
برنامه ریزی برای سفر دور دنیا

برنامه ریزی برای سفر دور دنیا

گشتن به دور دنیا، رویای هر آدمی است. حتما شما هم بارها به این موضوع فکر کرده‌اید؛ اما هنوز به هیچ ایده‌ی مشخصی در مورد آن نرسیده‌اید.

قوانینی وجود دارند: شما باید یک مسیر کروی را دنبال کنید (شرق یا غرب ــ بدون بازگشت)؛ سفر شما باید در همان کشوری که آغاز شده پایان یابد؛ و شما باید پیش از سفر همه پروازها را نهایی کرده باشید، اگرچه شما بعدا می توانید آنها را تغییر دهید.

سفر دور دنیا نهایت آرزوی هر کسی است: دور سیاره بگردید و هر جایی که دوست دارید، توقف کنید. این گونه سفر کردن، روشی ایده‌آل برای گردشگرانی است که می‌خواهند همه‌ی مکان‌ها را ببینند یا این که هنوز در مورد انتخاب مقصد نهایی خود مردد هستند. اما رزرو یک بلیط برای آغاز سفر دور جهان (RTW) کار آسانی نیست.

چند نکته برای سفر به دور دنیا
چند نکته برای سفر به دور دنیا

چند نکته برای سفر به دور دنیا

مقرون به صرفه‌ترین راه برای گشتن دور زمین، خریدن بلیط هوایی RTW، تنها از یک اتحادیه‌ی هواپیمایی است. هر مسیریابی از لحاظ نظری کار غیرممکنی نیست، اما باید اطلاعاتی در مورد چگونگی عملکرد سیستم رزرواسیون RTW داشته باشید تا هزینه‌های سفر خودتان را کاهش بدهید.

اگر بدون توقف پرواز کنید می توانید جهان را در مدت یک هفته دور بزنید. اگرچه حداقل زمان اکثر بلیت های دور دنیا ده روزه است. به گونه ای برنامه ریزی کنید که با در نظر گرفتن میزان استحقاقی مرخصی سالانه خود و تعطیلات عمومی یا حتی مرخصی بدون حقوق بتوانید دو ماه و به صورت ایده آل ۶ تا ۱۲ ماه را برای این سفر در نظر بگیرید. حداکثر مدت یک بلیت سفر دور دنیا یک سال است.

همیشه شرایط آب‌وهوایی در همه مقصدهای شما، شرایط ایده‌آلی نیست. بنابراین، روی کاری تمرکز کنید که تمایل بیشتری به انجام دارید و در مورد همان هم تحقیق کنید.

بلیط‌های کلاسیک (و ارزان‌قیمت) RTW مربوط به چند شهر بزرگ،مثل بانکوک، سنگاپور، سیدنی و لس‌آنجلس هستند. اگر می‌خواهید شهرهای بیشتری را ببینید (باکو، کینشاسا، پاراماریبو یا هر شهر دیگری که دوست دارید)، قیمت‌ها فرق خواهند کرد. هزینه‌ی بلیط بستگی به کل مسافت طی شده یا تعداد کشورهایی دارد که بازدید می‌کنید.

برنامه ریزی برای سفر دور دنیا
چند نکته برای سفر به دور دنیا

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *